Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. Ordynator Oddziału Kardiologii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock, Szpitalu im. Fryderyka Chopina, a także Kierownik Katedry i Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii.
Członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (FESC), Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP) oraz Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS).
Laureat prestiżowych nagród Ministra Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Dyrektora CMKP za osiągnięcia naukowe. Pionier w zakresie balonowej angioplastyki płucnej w Polsce i Europie, nieustannie angażujący się w rozwój nowoczesnych metod terapii chorób krążenia płucnego.
Specjalista chorób płuc, alergologii oraz chorób wewnętrznych. Kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii, Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz Kierujący Oddziałem Pneumonologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu (wcześniej w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie) od 2014 r.
W V 2024 wybrany jako Prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP) na kadencję 2026-30. Przewodniczący Katowickiego Oddziału Terenowego PTChP od 2022.
Od 2021 pełni funkcję Redaktora Naczelnego głównego czasopisma naukowego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc – „Advances in Respiratory Medicine”, dawniej „Pneumonologia i Alergologia Polska”. Vice-prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP) w latach 2022-24. Sekretarz ZG PTChP w latach 2006-10 i 2014-18.
Zapraszamy na wyjątkowy webinar poświęcony tętniczemu nadciśnieniu płucnemu (PAH) - złożonej, rzadkiej i często niedodiagnozowanej chorobie, która wymaga interdyscyplinarnego podejścia diagnostycznego i terapeutycznego.
Czy wiesz, że...
Program wydarzenia:
19:00 – Powitanie uczestników
19:05 – Punkt widzenia kardiologa – prof. dr hab. n. med. Marcin Kurzyna
19:30 – Punkt widzenia specjalisty chorób płuc – prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk
19:55 – Dyskusja ekspertów i sesja Q&A
Podczas webinaru:
1. Poznasz aktualną klasyfikację i epidemiologię nadciśnienia płucnego.
2. Nauczysz się identyfikować pacjentów z grup wysokiego ryzyka.
3. Odkryjesz najczęstsze pułapki diagnostyczne w codziennej praktyce.
4. Opanujesz skuteczne metody wczesnego wykrywania nadciśnienia płucnego.
5. Poznasz praktyczne ścieżki kierowania pacjentów do ośrodków referencyjnych.
6. Dowiesz się, jak współpracować w zespole interdyscyplinarnym.
Dołącz i zdobądź kluczowe umiejętności, które pomogą ci lepiej diagnozować i leczyć nadciśnienie płucne zgodnie z najnowszymi standardami!
Partnerzy wydarzenia